5ος Όμιλος : Ρόμα και Σίτι θα παλέψουν μέχρι τελικής πτώσεως για μια θέση στους 16

pame stoixima

ROMA

ΡΟΜΑ – ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

(2.50 – 3.60 – 2.90)

Διεξάγεται στο Stadio  Olimpico   χωρητικότητας 70,634 θεατών. (21:45)

ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ : Στην μοναδική μεταξύ τους αναμέτρηση το παιχνίδι εξήλθε ισόπαλο με σκορ 1-1 .

ΦΟΡΜΑ : Στους 6 τελευταίους αγώνες της η Ρόμα μετράει 3 νίκες 2 ισοπαλίες και 1 ήττα σημειώνοντας 12 τέρματα και δέχτηκε 8. Η Σίτι στους  6 τελευταίους αγώνες μετράει 5 νίκες  και 1 ισοπαλία σημειώνοντας 15 τέρματα ενώ έχει δεχθεί 6.

ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ

ROMA

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΟΝ ΘΕΣΜΟ

Ρόμα : Παρατάχθηκε με σύστημα 4-2-3-1 στον πέμπτο αγώνα των ομίλων με αντίπαλο την CSKA στην Μόσχα και εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 . Αν και ήτανε καλύτερη από τον αντίπαλο της και κατάφερε να εξαργύρωσή την υπεροχή της με τέρμα του Τότι στο 43΄εντούτοις στην τελευταία φάση του αγώνα δέθηκε την ισοφάριση .

Σίτι : Παρατάχθηκε με σύστημα 4-1-4-1 στον πέμπτο αγώνα των ομίλων με αντίπαλο την Μπάγερ εντός έδρας και πήρε την νίκη με σκορ 3 – 2. Σε προσωπική παράσταση του Σέρχιο Αγκουέρο εξελίχθηκε ο αγώνας αφού κατάφερε να σημειώσει και τα τρία τέρματα της ομάδας του και να την κρατήσει για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης .

ΑΠΟΨΗ ΣΧΟΛΗΣ : Το μεγάλο ντέρμπυ του ομίλου ανάμεσα σε δυο ομάδες οι οποίες θα δώσουν σκληρή μάχη για να περάσουν στην επόμενη φάση . Δυο ομάδες με αρκετή ποιότητα στην μεσοεπιθετική τους γραμμή και το να σκοράρουν και οι δυο ομάδες θα αποτελέσει την επιλογή μας G-G κάπου στο €1.60 .

_________________________________________________________________________________

ROMA

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ–ΤΣΣΚΑ

(1.25 – 7.00 – 12.00)

Διεξάγεται στο Allianz  Arena   χωρητικότητας 75,024 θεατών. (21:45)

ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ : 3- 0 – 0 στα μεταξύ τους παιχνίδια 7 – 5 τα γκολ  .

ΦΟΡΜΑ : Στους 6 τελευταίους αγώνες της η Μπάγερν μετράει 5 νίκες και 1 ήττα σημειώνοντας 14 τέρματα και δέχτηκε 3. Η ΤΣΣΚΑ  στους  6 τελευταίους αγώνες μετράει 3 νίκες  2 ισοπαλίες και 1 ήττα σημειώνοντας 11 τέρματα ενώ έχει δεχθεί 6.

ROMA

Μπάγερν : Παρατάχθηκε με σύστημα 4-3-3 στον πέμπτο αγώνα των ομίλων με αντίπαλο την Σίτι στο Μάντσεστερ και δέχθηκε και ήττα με σκορ 3-2 . Αν και βρέθηκε πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ και έμεινε και με 10 παίχτες κατάφερε από το ημίχρονο να φέρει να κάτω πάνω . Στην επανάληψη θέλοντας να κρατήσει το σκορ κλείστηκε στο δικό της μισό και το πλήρωσε αφού δέχθηκε 2 τέρματα προς το τέλος του αγώνα .

ΤΣΣΚΑ : Παρατάχθηκε με σύστημα 4-1-4-1 στον πέμπτο αγώνα των ομίλων με αντίπαλο την Ρόμα  εντός έδρας και πήρε την ισοπαλία με σκορ 1 – 1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 43΄, αλλά δεν σταμάτησε λεπτό να παλεύει το παιχνίδι και τελικά δικαιώθηκε αφού ισοφάρισε στην τελευταία φάση του αγώνα .

ΑΠΟΨΗ ΣΧΟΛΗΣ : Μεγάλη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο  ομάδων και η επιλογή μας θα στραφεί στα τέρματα . Συγκεκριμένα στο over 3.5 goals κάπου στο   €2.10 .