Μπρέντφορντ εναντίον Φούλαμ: προγνωστικά για τον αγώνα

Брентфорд-Фулхэм-06.03

Πρωτάθλημα Αγγλίας

Δευτέρα, 6 Μαρτίου 2023, 10:00 μ.μ.

Gtech Community Stadium

Η Πρέμιερ Λιγκ τη Δευτέρα θα ευχαριστήσει μόνο με μία συνάντηση, μιλάμε για την αναμέτρηση της Μπρέντφορντ με τη Φούλαμ, η πρόβλεψη για τον αγώνα δημοσιεύεται στον πόρο μας.

Η Μπρέντφορντ δείχνει καλό ποδόσφαιρο

Μετά από 23 γύρους η Μπρέντφορντ έχασε μόνο τέσσερις αγώνες, τον ίδιο αριθμό ηττών έχει η ίδια η Μάντσεστερ Σίτι. Φυσικά, ο σύλλογος δεν βρίσκεται σε μάχη για την ηγεσία, καθώς έχει φέρει πολλές φορές ισοπαλία, αλλά η σημερινή ένατη θέση δείχνει σταθερή. Στον τελευταίο γύρο, οι «μέλισσες» ξέφυγαν μετά βίας από την ήττα σε ντέρμπι με έναν άλλο λονδρέζικο σύλλογο, την Κρίσταλ Πάλας, ισοφαρίζοντας μόλις στο 90+6 λεπτό – 1:1. Η Μπρέντφορντ μπορεί να καυχηθεί ότι είναι αήττητη σε 11 συνεχόμενα παιχνίδια. Πριν από αυτή τη συνάντηση, ο σύλλογος έχει μόνο μία απώλεια προσωπικού, αν και σύντομα αναμένεται μακροχρόνια παύση του πρώτου σκόρερ της ομάδας Ivon Tony για παραβιάσεις των κανόνων του στοιχήματος στο παρελθόν.

Οι «κάτοικοι του καλοκαιριού» παίζουν καλύτερα από το αναμενόμενο

Η Φούλαμ είναι πολύ καλή αυτή τη σεζόν, η ομάδα είναι έβδομη στην Πρέμιερ Λιγκ, δείχνοντας σταθερό επίπεδο παιχνιδιού, βρίσκεται στην έβδομη θέση στο πρωτάθλημα, αν και είναι σαφώς πολύ νωρίς για να ονειρευτεί τα ευρωπαϊκά κύπελλα. Στον τελευταίο γύρο, δεν κατέστη δυνατό να νικήσει τη Γουλβς εντός έδρας, ο νεοφερμένος της ομάδας Σόλομον σκόραρε ξανά – 1:1. Η ομάδα τα πάει καλά και στο Κύπελλο Αγγλίας, όπου τις προάλλες κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τη Λιντς, κάτι που της επέτρεψε να φτάσει στα προημιτελικά. Η Φούλαμ είναι αήττητη σε τέσσερα σερί παιχνίδια πρωταθλήματος. Τρεις παίκτες θα χάσουν αυτή τη μάχη λόγω τραυματισμών.

Προσωπικές συναντήσεις

Η Φούλαμ ξεκίνησε καλά στον πρώτο γύρο, οι «κοτάτζερς» προηγήθηκαν με 2-0 στο 20ο λεπτό, η Μπρέντφορντ κατάφερε να κάνει την ανατροπή, ισοφαρίζοντας το σκορ. Την τελευταία λέξη άφησε η Φούλαμ, η οποία έβγαλε τη νίκη με σκορ 3:2 χάρη στο γκολ στο 90ο λεπτό.

Μας περιμένει ένα είδος του ντέρμπι του Λονδίνου, οι ομάδες βρίσκονται δίπλα-δίπλα στη βαθμολογία, οπότε και αυτή είναι μια αναμέτρηση μεταξύ άμεσων ανταγωνιστών. Οι φορείς στοιχημάτων δίνουν ένα μικρό πλεονέκτημα στους ονομαστικούς γηπεδούχους, αλλά σε αυτή την περίπτωση είναι δύσκολο για εμάς να δώσουμε προτίμηση σε κάποιον. Πιστεύουμε ότι οι ομάδες θα είναι πολύ ενεργές στην επίθεση, οπότε φαίνεται λογικό να ποντάρουμε στο over 9,5 κόρνερ με απόδοση 1,7.