Μπάγερν Μονάχου – Πόρτο

(1.35 – 5.50 – 9.00)

• Διεξάγεται στο Allianz Arena χωρητικότητας  75,000  θεατών. (21:45) athletiko ,cyta vision 2

dentro_do_allianz_arena

• Επαναληπτικός αγώνας στην φάση των 8 . Στο Ντραγκάο η Πόρτο πήρε σπουδαία νίκη με 3-1 αποκτώντας το πάνω χέρι. Το σκόρ άνοιξε ο Κουαρέσμα στο 3’ και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 10’. Η Μπάγιερν έχοντας 66% κατοχή , απλά μείωσε προσωρινά στο 28 με τον Αλκαντάρα αφού στο β Ημίχρονο ο Τζάκσον Μαρτίνεζ έκανε το 3-1 στο 65’.

h_51889514-1-765x511

ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ : Στις 3 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ τους η Μπάγερν μετράει 1 νίκη  η Πόρτο 1 νίκη ενω 1 αγώνας έχει τελειώσει ισόπαλος. 4 – 5 τα τέρματα.

ΦΟΡΜΑ

Μπάγερν Μονάχου : Στους 6 τελευταίους της αγώνες μετράει 3 νίκες 1 ισοπαλία και 2 ήττες σημειώνοντας 6 τέρματα και δέχτηκε 5.

Πόρτο : Στους 6 τελευταίους της αγώνες μετράει 4 νίκες 1 σιοπαλία και 1 ήττα σημειώνοντας 14 τέρματα και δέχτηκε 6.

ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ

ooooo

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Μπάγερν Μονάχου : Παρατάχθηκε με σύστημα 3-4-3 στον τελευταίο εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην Χόφενχαϊμ και και πήρε την νίκη με σκορ 0-2 με σκόρερ τον Ρόντε στο 38΄και αυτογκόλ του Μπέκ στο 92΄.

Πόρτο : Παρατάχθηκε με σύστημα 4-3-3 στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα κόντρα στην Ακαντέμικα και πήρε την νίκη με σκορ 1-0 με σκόρερ τον Ερνάνι  στο 12΄ .

ΑΠΟΨΗ ΣΧΟΛΗΣ : Eπιλογή μας θα είναι ο άσσος στο ημίχρονο 1 (ht) με τιμή γύρω στΟ (€1.70) .

Ειδικά στοιχήματα

• Μία καλή επιλογή ειναι ο Λεβαντόβσκι να σκοράρει το πρώτο γκόλ με τιμή γύρω στα (€4.00).
  • Μια άλλη καλή επιλογή η Μπάγερν να κερδίσει με σκορ 3-0 , 4-0 με τιμές (€9.00) , (€14.00).